Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Reference
sv: Referens

en: Select
sv: Välj

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera
