Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to af translation catalogue (5 entries)

en: Delete
af: Vee uit

en: Operations
af: Aksies

en: Type
af: Tipe

en: Description
af: Beskrywing

en: Weight
af: Gewig
