Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (7 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Weight
am: ክብደት

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት
