Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Reference
ar: مرجع

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه
