Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Weight
ast: Pesu

en: Label
ast: Etiqueta
