Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Weight
bg: Тегло

en: Label
bg: Заглавие

en: Select
bg: Избери
