Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Weight
ca: Pes

en: Label
ca: Etiqueta

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Reference
ca: Referència

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar
