Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Reference
hu: Referencia

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Endpoints
hu: Végpontok

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa
