Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Reference
it: Riferimento

en: Select
it: Scegliere

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Type of item to reference
it: Tipo di elemento da porre in relazione
