Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to mn translation catalogue (6 entries)

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Type
mn: Төрөл

en: Description
mn: Тайлбар

en: Weight
mn: Жин

en: Machine name
mn: Компьютерийн нэр
