Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (7 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार
