Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Weight
ne: वजन

en: Label
ne: लेबल

en: Machine name
ne: मशीन नाम
