Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Select
oc: Seleccionar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion
