Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Reference
fa: ارجاع

en: Select
fa: انتخاب

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Type of item to reference
fa: نوع عنصر برای مرجع شدن
