Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to sl translation catalogue (7 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Type
sl: Tip

en: Description
sl: Opis

en: Weight
sl: Teža

en: Label
sl: Oznaka

en: Machine name
sl: Strojno ime
