Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Reference
tr: Kaynak

en: Select
tr: Seç

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Endpoints
tr: Uçlar

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi
