Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Type of item to reference
ur: آئٹم کی قسم جس کا حوالہ دیا
