Gatsby Markdown Post (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Image
fa: تصویر

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول
