GBIF (2.0.1-alpha2) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Country
ar: الدولة

en: Depth
ar: العمق

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Year
ar: السنة

en: Month
ar: بالشهر

en: Key
ar: المفتاح

en: Missing
ar: مفقود

en: Installed
ar: مثبت
