GBIF (2.0.1-alpha2) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Country
da: Land

en: Depth
da: Dybde

en: Issues
da: Udgaver

en: Unknown
da: Ukendt

en: Year
da: År

en: Month
da: Måned

en: Key
da: Nøgle

en: Missing
da: Mangler

en: Installed
da: Installeret

en: Event date
da: Løbsdato
