GBIF (2.0.1-beta1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Country
cy: Gwlad

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Month
cy: Mis

en: Key
cy: Allwedd
