GBIF (2.0.1-beta1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Country
de: Land

en: Depth
de: Tiefe

en: Issues
de: Newsletter-Ausgaben

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Year
de: Jahr

en: Month
de: Monat

en: Key
de: Schlüssel

en: Missing
de: Fehlt

en: Installed
de: Installiert

en: Elevation
de: Höhe

en: Continent
de: Kontinent

en: Europe
de: Europa

en: Event date
de: Veranstaltungsdatum

en: Africa
de: Afrika

en: Literature
de: Literatur

en: Asia
de: Asien

en: South America
de: Südamerika

en: Oceania
de: Ozeanien

en: Observation
de: Beobachtung
