GBIF (2.0.1-beta1) - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Country
he: מדינה

en: Depth
he: עומק

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Year
he: שנה

en: Month
he: חודש

en: Key
he: מפתח

en: Missing
he: חסר

en: Installed
he: מותקן

en: Continent
he: יבשת
