GBIF (2.0.1-beta1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Country
hu: Ország

en: Depth
hu: Mélység

en: Issues
hu: Feladatok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Year
hu: Év

en: Month
hu: Hónap

en: Key
hu: Kulcs

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Installed
hu: Telepített

en: Continent
hu: Földrész

en: Europe
hu: Európa

en: Africa
hu: Afrika

en: Literature
hu: Irodalom

en: Asia
hu: Ázsia

en: South America
hu: Dél-Amerika

en: Oceania
hu: Óceánia
