Google Calendar Entity (Gcal Entity) (2.0.0-beta3) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Custom
da: Tilpasset

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Changed
da: Ændret

en: Timezone
da: Tidszone

en: About
da: Om

en: Calendar ID
da: Kalender-ID

en: Dates to display
da: Datoer som skal vises

en: The maximum number of unique dates to display.
da: Maksimalt antal af unikke datoer som skal vises.

en: Amount of time to cache event data
da: Hvor længe event-data caches

en: How long (in seconds) the module should hold onto the ICS data before re-requesting it from Google.
da: Hvor længe (i sekunder) modulet skal gemme ICS-data før de hentes fra Google igen.

en: Maximum number of events to fetch
da: Maksimalt antal begivenheder som skal hentes

en: The maximum number of events to fetch.
da: Det maksimale antal begivenheder som skal hentes.

en: Text to display if no events are found
da: Tekst som skal vises når der ikke er nogen begivenheder

en: Leave blank to have the block hide when no events are found.
da: Lad feltet stå tomt for at skjule blokken når der ikke er nogen begivenheder.

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Any events that are older than this are not displayed. For example "-1 day" or "yesterday" will include events that occured yesterday, where as "now" will only include events that have not yet started. You can use any string <a href="http://php.net/strtotime">strtotime</a> can parse.
da: Enhver begivenhed som er ældre end denne bliver ikke vist. For eksempel "-1 day" eller "yesterday" vil inkludere begivenheder som fandt sted i går, mens "now" kun vil inkludere begivenheder som endnu ikke er startet. Du kan anvende enhver streng som <a href="http://php.net/strtotime">strtotime</a> kan fortolke.

en: Any events newer than this are not displayed. For example, "+2 months" will display any events that occur in the next 2 months. You can use any string <a href="http://php.net/strtotime">strtotime</a> can parse.
da: Alle begivenheder nyere end dette bliver ikke vist. For eksempel vil "+2 months" vise alle begivenheder der sker i de næste 2 måneder. Du kan bruge alle tidsangivelser som <a href="http://php.net/strtotime">strtotime</a> kan fortolke.

en: Calendar link text
da: Kalender link-tekst

en: Text to display when linking to the Google Calendar event.
da: Tekst, som skal vises, når der linkes til Google Calendar-eventen.

en: The timezone identifier to be used for this calendar, as described in <a href="http://php.net/timezones">the PHP manual</a>.
da: Tidszone-identifikatoren som skal bruges til denne kalendar, som beskrevet i <a href="http://php.net/timezones">PHP manualen</a>.

en: Date formatting
da: Datoformatering

en: Specify the date format.
da: Angiv datoformatet

en: Time formatting
da: Tidsformatering

en: Specify the time format.
da: Angiv tidsformatet

en: There are no @label yet.
da: Der er endnu ingen @label.
