Google Calendar Entity (Gcal Entity) (2.0.5) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Database
de: Datenbank

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Changed
de: Geändert

en: Timezone
de: Zeitzone

en: Event start
de: Ereignisbegin

en: Event end
de: Ereignisende

en: About
de: Über

en: Calendar ID
de: Kalender-ID

en: Published status
de: Veröffentlichungsstatus

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: There are no @label yet.
de: Noch keine @label vorhanden.
