Google Calendar Entity (Gcal Entity) (2.0.5) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Database
pt: Banco de dados

en: Custom
pt: Personalizado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Configuration
pt: Configurações

en: Changed
pt: Alterado

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: About
pt: Sobre

en: Dates to display
pt: Exibir datas

en: The maximum number of unique dates to display.
pt: O número máximo de datas únicas para exibir.

en: Published status
pt: Status

en: Date formatting
pt: Formatação de data

en: Specify the date format.
pt: Especifique o formato da data.

en: Time formatting
pt: Formatação da hora

en: Specify the time format.
pt: Especifique o formato da hora.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
