General Data Protection Regulation (3.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (65 entries)

en: Title
oc: Títol

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Fields
oc: Camps

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: missing
oc: mancant

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Removed
oc: Suprimit

en: Apply
oc: Aplicar

en: Tasks
oc: Prètzfaits

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Columns
oc: Colomnas

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
oc: Impossible d'enregistrar las donadas perque la destinacion %destination es invalida. Aquò's sovent degut a l'utilizacion indegut de file_save_data() o a l'abséncia d'un embolcall de flux.

en: Master
oc: Maître
