General Data Protection Regulation (3.0.0-beta1) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: enabled
cs: zapnuto

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Summary
cs: Souhrn

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Notes
cs: Poznámky

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Revisions
cs: Revize

en: Fields
cs: Pole

en: Authored by
cs: Autor

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Getting Started
cs: Jak začít

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Apply
cs: Použít

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Columns
cs: Sloupce

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
cs: Data nemohla být uložena, neboť cíl %destination je neplatný. Toto může být způsobeno špatným použitím file_save_data() nebo chybějícím obalem proudu (stream wrapper).

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Privacy policy
cs: Zásady ochrany osobních údajů
