General Data Protection Regulation (3.0.0) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Title
da: Titel

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Closed
da: Lukket

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Requested
da: Efterspurgt

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Filename
da: Filnavn

en: Notes
da: Noter

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Revisions
da: Versioner

en: Fields
da: Felter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Task
da: Opgave

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Long description
da: Lang beskrivelse

en: Getting Started
da: Kom i gang

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: missing
da: mangler

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Removed
da: Fjernet

en: Processed
da: Behandlet

en: Apply
da: Udfør

en: Tasks
da: Opgaver

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Columns
da: Kolonner

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Table name
da: Tabelnavn

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Terms of use
da: Betingelser

en: Task ID
da: Opgave ID

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
da: Data kunne ikke gemmes fordi destinationen %destination er ugyldig. Det kan skyldes forkert brug af file_save_data() eller en manglende stream wrapper.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
da: Data kunne ikke gemmes fordi destinationen er ugyldig. Mere information er tilgængelig i system-loggen.

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
da: Manuelt indtastede stier skal starte med /, ? eller #.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username
