General Data Protection Regulation (3.0.0) - en to pl translation catalogue (65 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: enabled
pl: włączone

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Requested
pl: Żądane

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Notes
pl: Notatki

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Revisions
pl: Wersje

en: Fields
pl: Pola

en: Authored by
pl: Autor

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Task
pl: Zadanie

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Getting Started
pl: Pierwsze kroki

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: missing
pl: brakujące

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Removed
pl: Usunięto

en: Processed
pl: Przetworzone

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Tasks
pl: Zadania

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Columns
pl: Kolumny

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Table name
pl: Nazwa tabeli

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: Terms of use
pl: Warunki korzystania

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
pl: Dane nie mogły być zapisane ponieważ lokalizacja docelowa %destination jest nieprawidłowa. Może być to spowodowane niepoprawnym używaniem funkcji file_save_data() lub brakującym interfejsem strumieniowym.

en: Checklist
pl: Checklista

en: About us
pl: O nas

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pl: Dane nie mogły zostać zapisane ponieważ miejsce docelowe jest niepoprawne. Więcej informacji jest dostępnych w logu systemowym.

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
pl: Ręcznie wprowadzone ścieżki powinny zaczynać się od /, ? lub #.

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Privacy policy
pl: Polityka prywatności
