General Data Protection Regulation (3.0.1) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Fields
ar: الحقول

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Task
ar: مهمة

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Getting Started
ar: البدء

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Apply
ar: تطبيق

en: Tasks
ar: المهام

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Columns
ar: أعمدة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ar: تعذر حفظ البيانات لأن الوجهة %destination غير صالحة. قد يكون هذا بسبب استخدام غير سليم لـ file_save() أو غياب حاوية تدفق.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
