General Data Protection Regulation (3.1.0) - en to be translation catalogue (61 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: enabled
be: уключана

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Closed
be: Зачынена

en: disabled
be: адключана

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Export
be: Экспарт

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Summary
be: Падсумаванне

en: View
be: Праглядзець

en: Filename
be: Назва файла

en: Notes
be: Заўвагі

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: User
be: Карыстальнік

en: Created
be: Створана

en: All
be: Усе

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Revisions
be: Версіі

en: Message text
be: Тэкст паведамлення

en: Fields
be: Палі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Configuration
be: Налады

en: Template
be: Шаблон

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Entity
be: Сутнасць

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Apply
be: Ужыць

en: Tasks
be: Задачы

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Bundle
be: Набор

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Table name
be: Назва табліцы

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Прычынай гэтага можа быць няправільнае выкарыстанне функцыі file_save_data() ці прапушчана цякучая абгортка.
