General Data Protection Regulation (3.1.0) - en to gl translation catalogue (68 entries)

en: Title
gl: Título

en: enabled
gl: activado

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Closed
gl: Pechada

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Export
gl: Exportar

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Summary
gl: Resumo

en: View
gl: Ver

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Notes
gl: Notas

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Revisions
gl: Revisión

en: Message text
gl: Texto da mensaxe

en: Fields
gl: Campos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Configuration
gl: Configuración

en: Template
gl: Modelo

en: Task
gl: Tarefa

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Entity
gl: Entidade

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: missing
gl: perdido

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Apply
gl: Aplicar

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Bundle
gl: Paquete

en: Created by
gl: Creado por

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
gl: Os datos non puideron ser gardados porque o destino %destination é inválido. Esto puido ser causado por un uso incorrecto de file_save_data() ou a falta dun contenedor de fluxo.
