General Data Protection Regulation (3.1.0) - en to hu translation catalogue (210 entries)

en: Title
hu: Cím

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Closed
hu: Lezárt

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Requested
hu: Igényelt

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Revisions
hu: Változatok

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Fields
hu: Mezők

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Template
hu: Sablon

en: Task
hu: Feladat

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Long description
hu: Hosszú leírás

en: Getting Started
hu: Kezdeti lépések

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: missing
hu: hiányzó

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Removed
hu: Eltávolított

en: Processed
hu: Feldolgozott

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Explicit
hu: Kifejezett

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Agreement
hu: Egyezmény

en: Table name
hu: Tábla neve

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: configured
hu: beállítva

en: Terms of use
hu: Felhasználási feltételek

en: Task ID
hu: Feladat azonosítója

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
hu: Az adatok nem menthetőek, mert %destination könyvtár érvénytelen. Ezt gyakran a file_save_data() nem megfelelő használata okozza, vagy egy hiányzó stream wrapper.

en: Checklist
hu: Ellenőrzőlista

en: Data export
hu: Adat exportálás

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: About us
hu: Rólunk

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: Az adatot nem lehet menteni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: Entity Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Implicit
hu: Hallgatólagos

en: No messages created yet
hu: Még nem lett létrehozva egyetlen üzenet sem

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
hu: A kézzel megadott útvonalaknak per jellel (/), kérdőjellel (?), vagy kettőskereszttel (#) kell kezdődniük.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: Impressum
hu: Impresszum

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: Privacy policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Agreement type
hu: Hozzájárulás módja

en: Consent
hu: Hozzájárulás

en: Provides help for making your drupal site GDPR-compliant.
hu: Segítséget nyújt a webhely működésének GDPR-nak megfelelő felkészítéséhez.

en: GDPR Checklist
hu: GDPR ellenőrzőlista

en: <p>Complete this checklist to make your site GDPR-compliant.</p>
hu: <p>Az alábbi pontok végigolvasásával és egyenkénti ellenőrzésével a webhely közelebb hozható a GDPR-nek megfelelő működéshez.</p>

en: <p>To begin your self-assessment process, it's highly recommended to take the following steps:</p>
hu: <p>Az önellenőrzési folyamat legelső lépésenként erősen javasolt ezekkel a pontokkal kezdeni:</p>

en: Yes, I agree that by using the <em>GDPR</em> module, I'm still accountable for personal data handling performed on the site.
hu: Tudomásul veszem, hogy a <em>GDPR</em> modul használatától függetlenül továbbra is kizárólag a webhely tulajdonosa és üzemeltetője a felelős a személyes adatok törvényszerű kezeléséért.

en: Yes, I have read at least one of the following recommended resources from the list below
hu: Kijelentem, hogy az alább javasolt leírások közül legalább egyet alaposan átolvastam és megértettem.

en: Policies and other measures
hu: Irányelvek és más szempontok

en: <p>Modules or libraries that already implement some of the needed features.</p>
hu: <p>Javasolt modulok és függvénykönyvtárak, amelyek a GDPR által megkövetelt funkciókat biztosítanak.</p>

en: Cookie policy
hu: Sütihasználati nyilatkozat

en: User needs to be informed when your site uses cookies to collect data.
hu: Valamennyi látogatót időben tájékoztatni kell, ha a webhely használata során e kisméretű szövegfájlok (azaz „sütik”) adatgyűjtési céllal kerülnek letárolásra az eszközeiken.

en: EU Cookie Compliance-module
hu: EU Cookie Compliance modul

en: Content related suggestions
hu: Webhely tartalmával kapcsolatos javaslatok

en: This <em>GDPR</em> module does not automatically affect publishing status of site content. Therefore, even if such information has been uploaded (regarding the previous point), then you must make sure that this content is available to visitors.
hu: A <em>GDPR</em> modul automatikusan nem avatkozik bele a tartalmak közzétételi állapotába. Ezért kézzel kell ellenőrizni, hogy ha létezik is ilyen típusú információ feltöltve a webhelyre, az biztosan nyilvánosan elérhető-e a lehető legszélesebb közönség számára.

en: To ensure best practice, it's strongly recommended to divulge personal data handling guidelines on the site by including a link to the guidelines page in a generally displayed menu in clear view on the site layout.
hu: Az átláthatóság jegyében tanácsos minden lehetséges lépést megtenni annak érdekében, hogy a személyes adatok kezelését ismertető dokumentum a lehető legkönyebben elérhető legyen bárki számára. Ennek egyik módja az ezen oldalra mutató hivatkozás elhelyezése a webhely egyik használatban lévő menüjében, az oldalelrendezés szerinti jól látható helyen (például a láblécben).

en: <p>Things you can can do by just making changes in your site configuration</p>
hu: <p>További lehetőségek, amelyek pusztán a Drupal néhány beállításának megváltoztatásával elérhetőek.</p>

en: Allow users to cancel their own user account
hu: A felhasználók számára engedélyezett, hogy töröljék saját fiókjukat.

en: Permissions for "Cancel own user account"
hu: Ugrás a „Saját felhasználó törlése” jogosultsághoz

en: Users need to be able to request for removal of all their personal data.
hu: A felhasználók számára engedélyezett, hogy kérelmezzék valamennyi, velük kapcsolatos adat törlését.

en: Account configuration for "Delete the account and make its content belong to the Anonymous user"
hu: Ugrás a „A felhasználó törlése és a tartalmainak hozzárendelése a regisztráció nélküli Névtelen felhasználóhoz” beállításhoz.

en: Data stored about you
hu: Az erről a felhasználóról eltárolt adatok

en: All your data
hu: Minden adat

en: GDPR Preparation
hu: GDPR felkészülés

en: Provides a drush command for creating GDPR-compliant sql dumps.
hu: Egy parancsot biztosít a <em>Drush</em>-hoz, aminek használatával GDPR-nak megfelelő mentések készíthetőek az adatbázisról.

en: General Data Protection Regulation (GDPR) - Obfuscated SQL Dump
hu: General Data Protection Regulation (GDPR) – Obfuscated SQL Dump

en: Provides a drush command for obfuscating database dumps.
hu: Egy parancsot biztosít a <em>Drush</em>-hoz, aminek használatával álnevesíthetőek az adatbázismentések.

en: SQL Dump settings
hu: SQL mentés beállításai

en: Settings for the GDPR SQL Dump command
hu: Beállítások a GDPR-nak megfelelő SQL mentésekhez

en: Please verify manually that such content of similar titles exists and has been published.
hu: Ha más nyelven van feltöltve ilyen célú információ, akkor azt kézzel kell ellenőrizni.

en: I confirm the existing "Privacy Policy" or similar page has been published.
hu: Meggyőződtem róla, hogy az „Adatvédelmi irányelvek” (vagy angolul „Privacy Policy”) oldal közzé van téve.

en: I confirm the published "Privacy Policy" or similar page is included in at least one menu of the site.
hu: Igen, a közzétett „Adatvédelmi irányelvek” (vagy hasonló tartalom) legalább egy menüjében szerepel a webhelynek.

en: Site feature related suggestions
hu: Webhelyfunkciókkal kapcsolatos javaslatok

en: This group of checkpoints addresses various actions to be taken regarding site features.
hu: Az alábbi ellenőrzési pontok különböző, a webhely képességeivel kapcsolatos szempontot vizsgálnak.

en: Yes, I'm aware there are external traffic measurement and user tracking services integrated on this site
hu: Igen, tudomásom van arról, hogy e webhelyen külső, harmadik fél által nyújtott forgalommérési és felhasználó-követési szolgáltatásokat integráló modulok működnek.

en: As the owner and/or maintainer of the site I have, to the best of my knowledge, taken the necessary measures to set up these 3rd-party data collecting tools to ensure maximum compliance with GDPR regulations.
hu: Mint e webhely tulajdonosa és/vagy üzemeltetője, lehető legjobb tudásom szerint minden tőlem telhetőt megtettem ezen külső, harmadik fél által nyújtott adatgyűjtő szolgáltatások olyan módon való beállítására, ami a GDPR előírásainak a legjobban megfelel.

en: Yes, I'm aware there are connections established between this site and some social media platforms
hu: Igen, tudatában vagyok, hogy adatkommunikációs kapcsolat működik e webhely és közösségi hálózatok között.

en: As many social media platforms collects identifiable personal data, I acknowledge that the owner of this site is responsible for setting up these connections to ensure maximum compliance with GDPR regulations.
hu: Mivel a közösségi hálózatok szinte kivétel nélkül beazonosításra alkalmas személyes adatokat gyűjtenek, ezért tudomásul veszem, hogy e webhely tulajdonosa felelős ezen adatcsere-kapcsolatok GDPR-nak megfelelő beállításáért.

en: I confirm that all Drupal core, community, and custom modules have been revised as to not gather any unnecessary personal data of site visitors
hu: Kijelentem, hogy valamennyi (akár a Drupal alaprendszerhez tartozó, akár közösségileg közzétett, akár egyedileg fejlesztett) modul működését felülvizsgáltam annak tekintetében, hogy csakis a feltétlenül szükséges legkevesebb személyes adatot kezeljék.

en: Owner and/or maintainer of the site has to ensure that the modules listed below have been revised as to gather only necessary (i.e. not needed for provision of service) personal data of site visitors.
hu: A webhely tulajdonosának és/vagy üzemeltetőjének biztosítania kell, hogy az alább felsorolt modulok működése olyan módon lett beállítva, hogy a webhely látogatóiról csak az elengedhetetlenül szükséges személyes információkat gyűjtsék.

en: I have examined all aspects of displayed personal data, associated with this site, to ensure that all users can access only permitted types of information according to their role
hu: A személyes adatok megjelenítésének e webhelyen való valamennyi előfordulási esetét megvizsgáltam annak érdekében, hogy biztosítsam, minden felhasználó csakis a szerepköre szerint engedélyezett típusú információhoz férhet hozzá.

en: Beyond website management
hu: A webhely kezelésén túl

en: The scope of GDPR is not clearly defined, stretching far beyond IT and legal aspects.
hu: A GDPR szabályozás hatóköre jóval tágabb annál, mintsem hogy egyszerűen informatikai vagy jogi feladatként felfogható lenne, e szakterületeken túlmutat.

en: I have found and consulted with a legal adviser
hu: Felbéreltem egy jogi tanácsadót és egyeztettem vele

en: It is strongly suggested to have a complete overview of the internal data handling workflows within the organisation represented by the website. An experienced legal adviser can guide your organisation through this transformation process.
hu: Erősen javasolt, hogy a GDPR-nak való megfelelés ne kizárólag a webhellyel kapcsolatos feladatként legyen kezelve, hanem helyette a webhely által képviselt szervezet belső folyamatainak átvilágítása és belső szabályozása történjen meg. Ebben az átalakítási folyamatban nagy segítséget nyújthat egy tapasztalt és felkészült jogi tanácsadó.

en: I have enabled all features of the GDPR module
hu: A <em>GDPR</em> modul valamennyi funkciója engedélyezve van a webhelyen.

en: I declare that I am able to notify the supervisory authority within 72 hours in the case of a personal data breach
hu: Kijelentem, hogy kidolgoztam egy járható módját a webhelyemen esetlegesen bekövetkező adatlopás vagy -szivárgás tényének a hatóságok felé való, 72 órán belüli bejelentésének.

en: Referring to Article 33 of the regulation, site owner/maintainer as a data controller must have a contingency plan in place in the event of any personal data breach incident.
hu: A szabályzat 33-as cikkelyére hivatkozva a weboldal tulajdonosának/karbantartójának, mint adatkezelőnek kötelessége egy készenléti terv kidolgozása arra az esetre, ha bármilyen személyes adatot sérelem ér.

en: I confirm that I have understood that the responsibility of personal data logging is dependent on the size of my organisation as described below:
hu: Megerősítem, hogy a webhelyen az azt tulajdonló szervezet alkalmazottainak létszámától függően működik vagy nem működik az adatkezelési tevékenységek nyilvántartása:

en: My organisation has 250 or more employees and records of processing activities have been prepared according to Article 30 of the regulation
hu: A webhelyet üzemeltető szervezetnek 250-nél több alkalmazottja van, így a személyes adatok változástörténetének nyilvántartása a 30. cikkelyben kötelezően előírt módon történik.

en: Enable them on Extend admin page
hu: Engedélyezésük a Bővítés adminisztrációs oldalon

en: In order to have a complete overview of the site functionalities, it's recommended to enable the following features as well:
hu: Annak érdekében, hogy a webhely működéséről teljesen átfogó képet nyújthasson, javasolt az alábbi almoduljait is engedélyezni:

en: Self assessment Checklist: <a href="@url">@percent% done</a>.
hu: Önkitöltő ellenőrzési lista: <a href="@url">@percent% kész</a>.

en: GDPR Wikipedia page
hu: A GDPR szócikke a Wikipédián

en: https://en.wikipedia.org/wiki/General_Data_Protection_Regulation
hu: https://hu.wikipedia.org/wiki/Általános_adatvédelmi_rendelet

en: Summary of the GDPR regulation
hu: A GDPR törvény összefoglalója

en: The GDPR legislation
hu: A GDPR törvény jogi szövege

en: Responsibility Agreement: before the site owner starts the checklist process, they should acknowledge that installing and using this module pack does not mean sharing responsibility. Neither the Drupal Community nor module maintainers can guarantee full compliance with the GDPR regulations in case of a potential control.
hu: Felelősségi megállapodás: e webhely tulajdonosa vagy üzemeltetője ezen ellenőrzőlista használatával kijelenti, hogy személyesadat-kezelési kötelezettségéből eredő felelősségében sem a nemzetközi Drupal Közösség, sem pedig e modul készítői, közreműködői, karbantartói nem osztoznak, az továbbra is kizárólag őt terheli. Egyúttal tudomásul veszi, hogy jelen ellenőrzőlista legmagasabb fokú kitöltése <em>sem</em> garantálja az automatikus GDPR-nak való megfelelést egy esetleges ellenőrzés vagy külső audit során.

en: Administer GDPR Settings
hu: GDPR-beállítások kezelése

en: Access GDPR Data Summary
hu: GDPR-adatösszefoglaló elérése

en: Allows users to access their data without staff involvement.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára személyes adataik elérését adminisztrátori beavatkozás nélkül.

en: Empty this table
hu: E tábla ürítése

en: Agreements
hu: Egyezmények

en: General Data Protection Regulation (GDPR) - Consent Tracking
hu: Általános adatvédelmi rendelet (GDPR) – Hozzájárulások nyomonkövetése

en: Allow tracking of GDPR Consent
hu: Lehetővé teszi a GDPR-hozzájárulások nyilvántartását.

en: Add Consent Agreement
hu: Hozzájárulási egyezmény hozzáadása

en: List Agreement Entities
hu: Szerződő entitások listázása

en: You have not yet given any consent.
hu: Jelen felhasználó még nem járult hozzá

en: Whether consent is implicit or explicit. Set to "Explicit" if the user needs to explicitly agree, otherwise "Implicit".
hu: A felhasználó hallgatólagosan (idegen szóval „implicit”) vagy kifejezett (azaz „explicit”) módon járul hozzá a döntéshez?

en: Text displayed to the user on the form
hu: A felhasználó számára az űrlapon megjelenített szöveg

en: This should contain the rationale behind the agreement.
hu: Itt szükséges ismertetni a hozzájárulás kérését alátámasztó érveket.

en: A boolean indicating whether the Consent Agreement is published.
hu: Logikai érték, mely jelzi, hogy a Hozzájárulási egyezmény közzé lett-e téve vagy sem.

en: The user ID of author of the Consent Agreement entity.
hu: A hozzájárulási egyezmény-entitást létrehozó felhasználó azonosítója.

en: Consent Agreement
hu: Hozzájárulási egyezmény

en: Created the %label Consent Agreement.
hu: %label hozzájárulási egyezmény létrejött.

en: Saved the %label Consent Agreement.
hu: %label hozzájárulási egyezmény elmentve.

en: Consent Agreement %title has been reverted to the revision from %revision-date.
hu: %title című hozzájárulási egyezmény vissza lett állítva %revision-date dátumú változatra.

en: Consent Agreement: reverted %title revision %revision.
hu: Hozzájárulási egyezmény: %title változat visszaállt a következőre: %revision.

en: Dashboard Blocks
hu: Irányítópult blokkjai

en: GDPR Consent Formatter
hu: GDPR-hozzájárulás formázó

en: Anonymizer
hu: Névtelenítő

en: Provides anonymizer functionality intended to clear data.
hu: Névtelenítő funkciót kínál az adatok tisztításához.

en: Date anonymizer
hu: Dátumok névtelenítője

en: Email anonymizer
hu: E-mail címek névtelenítője

en: Long text anonymizer
hu: Hosszú szövegek névtelenítője

en: Password anonymizer
hu: Jelszavak névtelenítője

en: Random Text anonymizer
hu: Véletlenszerű szövegek névtelenítője

en: Text anonymizer
hu: Szövegek névtelenítője

en: Uri anonymizer
hu: Elérési útvonalak névtelenítője

en: Username anonymizer
hu: Felhasználónevek névtelenítője

en: Manage consent agreements
hu: Hozzájárulási egyezmények kezelése

en: Grant any consent
hu: Hozzájárulás bárki nevében

en: Grant own consent
hu: Hozzájárulás saját nevében

en: Agreement title.
hu: Egyezmény címe.

en: Text shown when the user clicks for more details.
hu: A „Bővebb információk” hivatkozásra való kattintáskor megjelenő szöveg.

en: Implicit/Explicit
hu: Hallgatólagos/Kifejezett

en: Anonymizer to use
hu: Használni kívánt névtelenítő

en: <p>Automated search performed on content of site.</p>
hu: <p>A háttérben lefutott egy automatikus ellenőrzés, amely a webhelyen jelenleg elérhető tartalmakat vizsgálta.</p>

en: I have checked through the site's content and verified that a page containing <em>Privacy Policy</em> exists and has been published to this site.
hu: Átnézve a webhely tartalmát meggyőződtem róla, hogy egy adatvédelmi irányelvekről (vagy angolul „Privacy Policy”) szóló tartalom fel van töltve, létezik.

en: Has fewer than 250 employees the processing it carries out is likely no result in a risk to the rights and freedoms of data subjects, the processing is only occasional and the processing does not includes special categories of data (Article 30/5) and as such my organisation is not required to create records of processing activities
hu: A webhelyet üzemeltető szervezetnek 250-nél kevesebb alkalmazottja van, így az adatfeldolgozás valószínűsíthetően nem jelent kockázatot az adatalanyok jogaira és rendelkezési szabadságára nézve. Ezen túlmenően az adatfeldolgozás csupán alkalomszerű és nem érinti a személyes adatok 30/5 cikkelyben megfogalmazott különleges fajtáit. Az e körbe sorolható szervezeteket a szabályzás nem kötelezi a személyes adatok változástörténetének nyilvántartására.

en: My data requests
hu: Adatkérelmeim

en: not configured
hu: nincs beállítva

en: No nodes with the following terms have been found: "Privacy Policy", "Terms of Use", "About us" or "Impressum". Configure them here: @config_link
hu: Az automata keresés nem talált a következő angol kifejezésekkel egyező című tartalmat: „Privacy Policy”, „Terms of Use”, „About us” vagy „Impressum”. A GDPR-tartalmak beállítási oldalán lehet módosítani őket: @config_link

en: We could not find a <em>configured</em> “Privacy Policy” page.
hu: Nem található „Adatvédelmi irányelvek” oldal <em>beállítva</em>.

en: Content Links Settings
hu: Tartalmak hivatkozásainak beállítása

en: GDPR Content Links Settings
hu: GDPR-tartalmak hivatkozásainak beállítása

en: Content links config
hu: GDPR-tartalmak hivatkozásainak beállítása

en: Number anonymizer
hu: Számok névtelenítője

en: GDPR Agreements Accepted
hu: Elfogadott GDPR-hozzájárulási egyezmények

en: Unable to load Drupal settings. Check your --root, --uri, etc.
hu: A Drupal beállításait nem sikerült betölteni az adatbázishoz való kapcsolódás előkészítése során. Érdemes ellenőrizni a <code>--root</code>, <code>--uri</code> és hasonló értékeket.
