General Data Protection Regulation (3.1.1) - en to gu translation catalogue (37 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: enabled
gu: સક્રિય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Task
gu: કાર્ય

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Tasks
gu: કાર્યો

en: « first
gu: પ્રથમ

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: About
gu: વિશે

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ
