General Data Protection Regulation (3.1.1) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: View
mr: बघा

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Authored by
mr: लेखक

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Bundle
mr: बंडल
