General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha10) - en to bo translation catalogue (40 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: disabled
bo: ནུས་མེད་བཟོས་འདུག

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Notes
bo: ཞར་མཆན།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Create new revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Revisions for %title
bo: %title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Revision of %title from %date
bo: ཚེས་གྲངས་%date་ཐོག་%title་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་པར་གཞི

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Tasks
bo: ལས་འགན

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%revision-date་ཡི་བསྒྱུར་བཅོས་ལ་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Copy of the revision from %date.
bo: %date་ཡི་བསྒྱུར་བཟོས་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ།

en: Field list
bo: གནས་ཁོངས་མིང་ཐོ
