General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha12) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Title
is: Titill

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Fields
is: Svæði

en: Authored by
is: Höfundur

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Terms of use
is: Notkunarskilmálar

en: About us
is: Um okkur

en: Consent
is: Samþykki

en: GDPR Consent
is: GDPR samþykki
