General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha16) - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Closed
nn: Stengt

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Summary
nn: Samandrag

en: View
nn: Sjå på

en: Notes
nn: Notat

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Fields
nn: Felt

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Apply
nn: Bruk

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
nn: Data vart ikkje lagra fordi målet %destination er ugyldig. Årsaken kan vera feil bruk av file_save_data() eller manglande «stream wrapper».
