General Data Protection Regulation (8.x-1.0-alpha7) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Configuration
nl: Instellingen

en: published
nl: gepubliceerd

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Getting Started
nl: Beginnen

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: missing
nl: ontbrekend

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: About
nl: Over

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Field list
nl: Overzicht van velden

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Cookie policy
nl: Cookie-beleid
