General Data Protection Regulation (8.x-2.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (28 entries)

en: Title
ug: تىما

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Tasks
ug: ۋەزىپە

en: About
ug: ھەققىدە

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ug: 数据无法保存，因为目标地址 %destination 不正确。这可能是因为file_save_data() 使用不当或者丢失数据包。
