General Data Protection Regulation (8.x-2.0-alpha6) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Revisions
th: รุ่น

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Getting Started
th: การเริ่มต้น

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
th: ข้อมูลไม่สามารถบันทึกเนื่องจากปลายทาง %destination ไม่ถูกต้อง สาเหตุส่วนใหญ่เกิดจากการใช้ file_save_data() ไม่ถูกต้องหรือไม่มี stream wrapper
