GEDCOM (1.0.0) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Comments
da: Kommentarer

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Parents
da: Overordnede ord

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Comment
da: Kommentar

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Attributes
da: Attributter

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Today
da: I dag

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Family
da: Efternavn

en: Search content
da: Søg indhold

en: About
da: Om

en: event
da: begivenhed

en: Birthdays
da: Fødselsdage

en: Search index
da: Søgeindex

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Search result
da: Søgeresultat

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: Asc
da: Stigende

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
da: Dato på formen YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
da: Dato på formen YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
da: Dato på formen MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
da: Dato på formen DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
da: Dato på formen WW (01 - 53).
