GEDCOM (1.0.0) - en to el translation catalogue (42 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Comments
el: Σχόλια

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Desc
el: Φθί

en: Events
el: Γεγονότα

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Today
el: Σήμερα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Search content
el: Αναζήτηση ύλης

en: About
el: Περί

en: event
el: γεγονός

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Asc
el: Αύξ

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).
