GEDCOM (1.0.1) - en to ar translation catalogue (37 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Comments
ar: التعليقات

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Parents
ar: أمهات

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Comment
ar: التعليق

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Attributes
ar: سمات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Today
ar: اليوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Search content
ar: البحث ضمن المحتوى

en: About
ar: حول

en: event
ar: فعالية

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: - All -
ar: - الكل -

en: Search result
ar: نتيجة البحث

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
