GEDCOM (1.0.1) - en to bo translation catalogue (40 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Parents
bo: མ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: All
bo: ཡོངས

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Today
bo: དེ་རིང

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Search index
bo: དཀར་ཆག་ནང་དུ་འཚོལ་བ

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན

en: Date in the form of CCYYMMDD.
bo: CCYYMMDD་རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYYMM.
bo: YYYYMM རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYY.
bo: YYYY རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of MM (01 - 12).
bo: MM ༼01 - 12༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of DD (01 - 31).
bo: DD ༼01 - 31༽ རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of WW (01 - 53).
bo: WW ༼01 - 53༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།
