GEDCOM (1.0.1) - en to ca translation catalogue (43 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Comments
ca: Comentaris

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Parents
ca: Pares

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Label
ca: Etiqueta

en: View
ca: Mostra

en: Created
ca: Creat

en: Create
ca: Crea

en: All
ca: Tot

en: Page
ca: Pàgina

en: Comment
ca: Comentari

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Attributes
ca: Atributs

en: Sort by
ca: Ordena per

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Today
ca: Avui

en: Changed
ca: Canviat

en: Apply
ca: Aplica

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Search content
ca: Cerca contingut

en: About
ca: Detalls

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Search result
ca: Resultat de la cerca

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: Master
ca: Mestre

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).
