GEDCOM (1.0.0) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Parents
fa: والدها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Today
fa: امروز

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Search content
fa: جستجوی محتوا

en: About
fa: درباره

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Search result
fa: نتایج جستجو

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fa: تاریخ در قالب CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fa: تاریخ به این شکل وارد شود YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fa: تاریخ به این شکل وارد شد DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fa: تاریخ به این شکل وارد شود WW (01 - 53).
