GEDCOM (1.0.1) - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Comments
hr: Komentari

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Parents
hr: Nadređeni

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Comment
hr: Komentar

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Attributes
hr: Atributi

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Today
hr: Danas

en: Apply
hr: Primjeni

en: About
hr: Opis

en: Search index
hr: Indeks pretraživanja

en: Search result
hr: Rezultati pretraživanja

en: Asc
hr: Uzlazno
